HP DeskJet 2710 jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które spełnia potrzeby małych biur i użytkowników domowych. Kompaktowe wymiary sprawiają, że zajmuje niewiele miejsca. Drukarka, kserokopiarka i skaner w jednym wpływają na optymalizację zarządzania dokumentami. Aby korzystać ze wszystkich funkcji, potrzebny jest tusz do HP DeskJet 2710. Do wyboru są tusze oryginalne i zamienniki. Jak wybrać odpowiednią opcję?

HP DeskJet 2710 tusz zamienniki – czy warto z nich korzystać?

HP DeskJet 2710 jest wielofunkcyjnym urządzeniem o charakterze bezprzewodowym. Oznacza to bezproblemowe drukowanie, kopiowanie i skanowanie nie tylko z komputera lub laptopa, ale również tabletu oraz smartfona. Z tego niedrogiego urządzenia z powodzeniem mogą korzystać uczniowie i studenci. Jego eksploatacja nie wiąże się z wygórowanymi kosztami. Na dodatek tusz do drukarki HP DeskJet 2710 zamiennik kosztuje zdecydowanie mniej niż oryginał.

Oryginalne tusze wyróżniają się niezawodnością, ale zamienniki wcale nie muszą im ustępować pod względem jakości. Unikaj jednak kupowania zamienników z niepewnych źródeł, które nie mają oznaczenia producenta. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić HP DeskJet 2710 tusz kolorowy czy czarny w formie zamiennika, musi pochodzić od sprawdzonego producenta. Na rynku pojawia się coraz więcej marek tuszów zamiennych, które klienci doceniają. Wybieraj zamienniki, których producenci są już znani i zyskali renomę.

Oryginalny tusz do HP DeskJet 2710 czy zamiennik? Który wybrać?

Urządzenie HP DeskJet 2710 jest gotowe do użycia chwilę po wyjęciu z opakowania. Dzięki aplikacji HP Smart możliwa jest szybka konfiguracja i podłączenie drukarki. Po wykonaniu tych czynności możesz podjąć dowolne działanie: drukowanie, skanowanie lub kopiowanie. Pamiętaj o umieszczeniu tuszu do HP DeskJet 2710 w przeznaczonym do tego miejscu. Oryginalne tusze do HP DeskJet 2710 mają oznaczenie 305. To tusze z atramentem Vivera, które gwarantują najwyższą jakość wydruków. Drukowane zdjęcia zyskują jakość studyjną.

Czy warto w takim razie korzystać z HP DeskJet 2710 tuszów zamienników? Zamienniki różnią się od oryginałów i w zależności od producenta mogą być różnej jakości, ale wybór cenionej marki może okazać się trafny. Pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji. Ich cena bywa nawet o połowę niższa od oryginału. Na dodatek oryginały często są dostępny w jednej wersji pojemnościowej lub ewentualnie w dwóch, ale zamienniki mają niekiedy zdecydowanie większe pojemności, co pozwala nie martwić się o wymianę tuszu przez dłuższy czas.

HP DeskJet 2710 tusz kolorowy i czarny – ile kosztuje oryginał?

Zakup oryginalnego tuszu wiąże się z pewnością, że drukarka nie ulegnie awarii wskutek niewłaściwego użytkowania, a dokumenty będą prezentować się profesjonalnie. Przyjrzyjmy się, ile trzeba zapłacić za  oryginalny tusz do HP DeskJet 2710 w przeliczeniu na jedną stronę:

  • czarny tusz HP 305 (2 ml, 120 str., cena: 47,34 zł) – 39 gr/str.
  • czarny tusz HP 305XL (4 ml, 240 str., cena: 84,43 zł) – 35 gr/str.
  • kolorowy tusz HP 305 (2 ml, 100 str., cena: 45,30 zł) – 45 gr/str.
  • kolorowy tusz HP 305XL (5 ml, 200 str., cena: 78,51 zł) – 39 gr/str.

Z powyższych przeliczeń wynika, że oryginalne tusze bardziej opłaca się kupować w większych pojemnościach. Kupując czarny tusz w wersji XL, zaoszczędzisz 4 grosze na wydruku jednej strony. Gdy skorzystasz z HP DeskJet 2710 tuszu kolorowego w wersji XL, zaoszczędzisz 6 groszy na wydruku jednej strony. W przypadku częstego i intensywnego drukowania warto zaopatrzyć się w tusze o większych pojemnościach. Jeszcze większe oszczędności zyskasz, korzystając z zamienników.

Tusz do drukarki HP DeskJet 2710 zamiennik – podsumowanie

Marka HP jest ceniona na całym świecie, ponieważ dba nie tylko o funkcjonalność i niezawodność swoich drukarek, ale również materiałów eksploatacyjnych. Nie oznacza to jednak, że tusz do drukarki HP DeskJet 2710 zamiennik nie spełni Twoich oczekiwań. Zamienniki są oferowane w znacznie atrakcyjniejszych cenach niż oryginały, a rzetelni producenci dbają o to, aby oryginalne wydruki było ciężko odróżnić od tych wykonanych przy pomocy zamienników. Jeżeli drukujesz dużo, wybieraj większe pojemności, aby tusz starczył na dłuższy czas.