Hewlett Packard dostarcza tonery do wszystkich swoich urządzeń laserowych. Przykładowo toner do drukarki hp laserjet p1102w jest odpowiedni również do innych modeli drukarki HP typu LaserJet. Wybór odpowiedniego materiału eksploatacyjnego gwarantuje skuteczne i długotrwałe działanie urządzenia. Oryginał zawsze jest kompatybilny ze sprzętem, do którego został stworzony. Czy jest to jedyny możliwy wybór?

Wydajność tonera – porównanie kosztów oryginałów i zamienników

Oprócz oryginałów dostępne są również zamienniki tonerów. Chociaż hp laserjet p1102w toner w oryginalnej wersji jest w stu procentach pewnym produktem, zamienniki wcale nie muszą ustępować mu pod względem jakości, a ich stosowanie nie musi oznaczać utraty gwarancji na drukarkę. Na dodatek stosowanie zamienników wiąże się z obniżeniem kosztów eksploatacji urządzenia i to często niemałym. Warto sprawdzić to, biorąc pod uwagę tonery do drukarki hp laserjet p1102. Oryginalny toner HP 85A (CE285A) pozwala na wydrukowanie około 1600 stron. Kosztuje 281,92 zł, co oznacza, że płacimy17,62 gr za stronę wydruku. Zamiennik marki Drekker, również o wydajności 1600 stron, kosztuje 97,76 zł, więc za jedną stronę płacimy tylko 6,11 gr. Kupując zamiennik, można więc zaoszczędzić 184,16 zł. Wiadomo, że toner trzeba kupować co pewien czas, więc warto pomyśleć o tym, że zakup 5 zamienników powoduje oszczędność na poziomie 920,80 zł. Niezła kwota, prawda? Można zaoszczędzić jeszcze więcej przy zakupie większego opakowania. Toner HP 85A (CE285AD) 2 pack charakteryzuje się wydajnością na poziomie 3200 stron. Jego cena wynosi 512,61 zł, więc za stronę wydruku zapłacimy 16,02 zł. Wkład laserowy HP 85A (CE285AD) 2 pack black drekker kosztuje 184 zł, co obniża koszt wydruku jednej strony do 5,75 gr. Ogólnie zamienny toner do hp laserjet p1102w marki drekker zapewnia około 60% oszczędności związanych z eksploatacją drukarki.

Oryginalne tonery – jaki mamy wybór?

Wkład laserowy HP 85A (CE285A) o wydajności 1600 stron jest oryginalnym tonerem stworzonym do eksploatacji określonych modeli drukarek laserowych marki Hewlett Packard. Jest kompatybilny z urządzeniami, do których został zaprojektowany, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i wysoką jakość wydruku. Właśnie to przemawia za tym, aby kupić hp laserjet p1102 toner oryginalny. Nie istnieje żadne ryzyko, że spowoduje uszkodzenie sprzętu, a drukarka nie straci gwarancji. Wielu użytkowników obawia się stosowania zamienników, ponieważ panuje przekonanie, że producenci w okresie gwarancyjnym urządzenia nie podejmują się  jego naprawy lub wymiany w przypadku awarii, jeśli stosowano inny tusz niż oryginalny. Na szczęście nie zawsze tak jest, ale o tym za chwilę. Warto zastanowić się nad zakupem oryginalnego tonera HP 85A (CE285AD) 2 pack o wydajności 3200 stron, ponieważ umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy. Jeżeli drukujesz często i oczekujesz najwyższej jakości, będzie to naprawdę dobry wybór.

Zamienniki – jaki mamy wybór?

Toner Drekker DLH-85A

Zamienniki dostępne na rynku są różnej jakości, ale niektóre sprawdzają się naprawdę świetnie i marki, które je oferują, mają ugruntowaną pozycję. Renomowana marka Drekker proponuje tonery, które jakością nie ustępują oryginałom. Oferuje produkty kompatybilne z drukarkami HP, a ich stosowanie nie powoduje utraty gwarancji na urządzenie. Zamiast kupować oryginalny hp laserjet pro p1102w toner, możesz sięgnąć po jego odpowiednik, czyli wkład laserowy drekker DLH-85A. Dzięki niemu wydrukujesz około 1600 stron, ale jeżeli wolisz od razu skorzystać z produktu, który zapewnia większą wydajność, skorzystaj z tonera HP 85A (CE285AD) 2 pack black drekker. Dwupak pozwala na wydruk około 3200 stron bez ryzyka obniżenia jakości lub uszkodzenia drukarki. Zwróć uwagę, że koszt oryginalnego tonera, to wydatek przekraczający 200 zł. Jakość i niezawodność zamienników proponowanych przez markę Drekker są identyczne z oryginałami, dlatego rozważ możliwość ich zakupu, aby obniżyć koszty eksploatacyjne.