Drukarki z dodatkowymi funkcjami stały się już standardem. Laserowe wielofunkcyjne urządzenie Brother DCP-1622WE jest jednym z nich. Wyróżnia się niskimi kosztami wydruku, a przy tym umożliwia skanowanie i kopiowanie dokumentów. Aby działało sprawnie oraz efektywnie, potrzebny jest odpowiedni toner. Wybór pomiędzy oryginałem a zamiennikami może przysparzać problemów. Podpowiadamy, co wybrać.

Toner do Brother dcp-1622we – jaki jest odpowiedni?

Brother DCP-1622WE jest urządzeniem wielofunkcyjnym o niewygórowanych kosztach eksploatacji. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że idealnie sprawdza się w małej firmie i domu. Prosta oraz wygodna obsługa i wbudowana sieć bezprzewodowa przekonują do zakupu wielu użytkowników. Funkcje drukowania, skanowania i kopiowania połączone w jednym urządzeniu to oszczędność miejsca oraz energii.

Aby Brother dcp-1622we umożliwiał drukowanie i kopiowanie, niezbędny jest toner. Dostępność wielu modeli drukarek powoduje, że tonery do drukarek także różnią się między sobą, dlatego konieczne jest dobranie właściwego. Do urządzenia Brother dcp 1622we potrzebny jest czarny toner z oznaczeniem TN1090. Jeżeli zdecydujesz się na zamiennik, również pamiętaj, aby sprawdzić, czy pasuje do Twojego modelu drukarki.

Oryginalny toner do Brother DCP-1622WE – zalety korzystania

W urządzeniu Brother dcp-1622we toner oryginalny zawsze działa niezawodnie. Oryginalne tonery są dostarczane przez producentów drukarek, dlatego nie ma żadnych wątpliwości co do ich kompatybilności z urządzeniem. Są idealnie dopasowane do uwarunkowań technicznych sprzętu i sprzyjają wydłużeniu jego żywotności. Toner Brother TN1090 to gwarancja profesjonalnego wydruku oraz wydajności przedstawianej przez producenta.

Oryginalny toner do drukarki Brother dcp 1622WE pozwala na wydrukowanie 1500 stron. To dane standardowo zakładające pokrycie papieru drukiem w 5%. Marka Brother zapewnia optymalny stosunek wydajności do ceny. Korzystanie z oryginalnych tonerów jest opłacalne w porównaniu z kosztem tonerów do innych drukarek, ale koszty eksploatacji możesz jeszcze obniżyć, decydując się na zamiennik.

Zamiennik do Brother dcp-1622we – co warto wiedzieć?

Zamienniki są produkowane przez niezależne marki, dlatego mogą pojawiać się wątpliwości, czy są właściwie dostosowane do wymogów urządzenia, równie wydajne i w ogóle bezpieczne. Nie ma wątpliwości, że w urządzeniu Brother dcp-1622we toner oryginalny sprawdzi się zawsze i gwarantuje niezawodność jego działania, ale zamiennikom warto przyjrzeć się bliżej.

Zamienniki od renomowanych producentów są podobnej jakości co oryginały. Ich skład nie jest identyczny, ale wydruki często trudno odróżnić. Z zamienników warto korzystać, jeżeli drukarka jest intensywnie użytkowana. Zamiennik, który pozwala na wydrukowanie 1500 stron, kosztuje 44,99 zł, podczas gdy oryginał o tej samej wydajności 80,82 zł. To niemal o połowę mniej. Oszczędność jest oczywista.

Sprawdź również artykuł: HP DeskJet 2710 – sprawdź, jaki wybrać tusz do drukarki

Bęben drukujący Brother DR1090 – czym się różni od tonera?

Do Brother dcp 1622we możesz kupić bęben drukujący. Oryginalny bęben Brother DR1090 pozwala na wydrukowanie 10 000 stron dokumentów. Kosztuje niewiele więcej od oryginalnego tonera Brother, ale znacząco przewyższa go pod względem wydajności. Bęben drukujący jest dostępny również w postaci zamiennika, co jeszcze bardziej obniża koszty eksploatacji.

Czym jest bęben drukujący? To część drukarki laserowej odpowiadająca za przenoszenie obrazu z tonera na papier. Dlatego kupując zamiennik, zwróć uwagę, aby był kompatybilny z urządzeniem. To niewielki element, a bez niego drukowanie nie może się odbyć. Bęben, który jest zamontowany w drukarce w momencie jej zakupu, z czasem się zużywa. Wówczas warto kupić bęben z wkładem, czyli tonerem. Bębny są sprzedawane osobno lub właśnie z tonerem, co stanowi opłacalny zakup.