Zakup drukarki laserowej to dopiero początek wydatków, ponieważ co pewien czas trzeba zaopatrzać się w materiały eksploatacyjne. Częstotliwość zakupu tonerów jest oczywiście zależna od intensywności użytkowania urządzenia, ale zawsze jest to pewien wydatek, dlatego o kosztach należy pomyśleć już w momencie wyboru drukarki. Warto poszukać odpowiedzi, jaka drukarka laserowa najtańsza w eksploatacji, aby uniknąć późniejszego rozczarowania. Przedstawiamy 5 ekonomicznych propozycji.

HP LaserJet Pro M15a, czyli tania drukarka laserowa

HP LaserJet Pro M15a

Monochromatyczna drukarka laserowa HP LaserJet Pro M15a sprawdzi się w domu i niewielkim biurze ze względu na kompaktowe wymiary. Ze względu na szybkość działania umożliwia skupienie się na konkretnych czynnościach zamiast na drukowaniu. Drukuje do 18 str./min. Normatywny cykl pracy, czyli maksymalna liczna stron wydruku wraz z obrazami w ciągu miesiąca, wynosi do 8 000 stron. Możliwe jest drukowanie do formatu A4. W podajniku mieści się 150 arkuszy. Połączenie następuje poprzez USB. To niewielkie urządzenie gwarantuje doskonałą jakość wydruku. Zastanawiasz się, czy kupisz tanie tonery do drukarki? Kupując oryginalny toner HP 44A , wydrukujesz około 1000 stron, ale taką samą wydajność zapewnia zamiennik, który jest o połowę tańszy. Jeśli skorzystasz z zamiennika, zapłacisz 9,9 groszy za stronę.

Brother HL 1110E jako drukarka laserowa tania w eksploatacji

Brother HL 1110E

Brother HL 1110E jest kompaktową drukarką monochromatyczną z podajnikiem na 150 arkuszy, co niweluje konieczność częstego dodawania papieru. Maksymalny format, jaki obsługuje to A4. Stanowi dobrą propozycję jako rozwiązanie do domu lub biura, jeżeli konieczne jest drukowanie wielu dokumentów. Drukuje z szybkością do 20 str./min. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia, że wydruk jest wysokiej jakości. Zaletą urządzenia są mechanizmy ograniczające ryzyko zacinania się papieru. Drukarka pracuje cicho. Bęben i kartridż z tonerem stanowią oddzielne elementy. Oryginalny wkład tonera Brother TN1030 wystarcza na wydruk 1000 stron, ale warto obniżyć koszt eksploatacji do 6,06 groszy za stronę, korzystając z zamiennika. Można również kupić bęben drukujący lub jego zamiennik.

Brother HL-1222WE - drukarka laserowa z tanim tonerem

Brother HL-1222WE

Dla małych przedsiębiorców i użytkowników domowych drukarki laserowe tanie w eksploatacji są nieocenione, dlatego wśród przedstawianych propozycji znalazła się drukarka Brother HL-1222WE. Monochromatyczne urządzenie obsługuje arkusze papieru do formatu A4. Interfejs USB i WiFi pozwala na wygodne łączenie się z drukarką. Dzięki wbudowanej sieci bezprzewodowej zyskujesz możliwość postawienia jej w dowolnym miejscu. Korzystając z aplikacji Brother iPrint&Scan, wydrukujesz dokumenty z urządzeń mobilnych. Prędkość wydruku wynosi do 20 str./min. Intuicyjna obsługa, system przeciwdziałający zacinaniu się papieru, panel kontrolny LED, a przy tym niskie koszty wydruku czynią urządzenie godnym uwagi. Na dodatek kartridż z tonerem oraz jednostka bębnowa stanowią odrębne części. Wydajność oryginalnego wkładu laserowego Brother TN1090 wynosi 1500 stron i tyle samo wydrukujesz przy pomocy zamiennika, a przy tym obniżysz koszty eksploatacji z 5,99 groszy do 3 groszy za stronę.

HP LaserJet Pro M28a - tania w eksploatacji drukarka laserowa

HP LaserJet Pro M28a

HP LaserJet Pro M28a zapewnia wydruk w czerni, ale nie jest tylko drukarką, lecz urządzeniem wielofunkcyjnym. Stanowi znakomite rozwiązanie do małego biura oraz domu. Jeżeli prowadzisz niedużą firmę, doskonale wiesz, jak często w ostatniej chwili trzeba wydrukować dokumenty, a czasem je skopiować lub zeskanować. Dzięki HP LaserJet Pro M28a wykonasz wszystkie niezbędne czynności w krótkim czasie. Prędkość wydruku to około 18 str./min. Zainstalowane aplikacje biznesowe umożliwiają bezpośrednie skanowanie dokumentów do pliku PDF. Urządzenie laserowe 3 w 1 ma niewielkie wymiary i wpływa na zwiększenie efektywności pracy. Zastosowanie technologii HP Auto-On/Auto-Off sprzyja oszczędności energii. Jeśli zastanawiasz się, jaka drukarka laserowa z tanimi tonerami będzie dobra, a przy tym potrzebujesz funkcji kopiarki i skanera, zdecyduj się na HP LaserJet Pro M28a. Wybór zamiennika zamiast oryginalnego tonera HP 44A spowoduje, że koszty eksploatacji obniżą się o połowę. Koszt wydruku jednej strony wyniesie 9,9 groszy.

HP Color LaserJet Pro M254 - tania drukarka laserowa

HP Color LaserJet Pro M254

Dla osób, którym potrzebny jest wydruk w kolorze, odpowiednie będzie urządzenie HP Color LaserJet Pro M254. Ekonomiczne urządzenie jest niezawodne i zapewnia szybki wydruk – w ciągu minuty drukuje 21 stron w czerni i kolorze. W podajniku mieści się 250 arkuszy papieru. Obsługuje formaty papieru do formatu A4. Ten model jest polecany zarówno małym biurom, jak i dużym korporacjom. Dodatkowy atut to automatyczny wydruk dwustronny. W wersji M254 dw istnieje możliwość drukowania ze smartfonu dzięki łączności WiFi. Duży wyświetlacz ekran dotykowy pozwala na wygodne zarządzanie zadaniami. Wysoka jakość wydruku idzie w parze z niskimi kosztami materiałów eksploatacyjnych. Dzięki oryginalnemu czarnemu wkładowi laserowemu HP 203X można wydrukować 3200 stron. Poziom wydajności zamiennika HP 203X jest identyczny, ale cena mniej więcej o połowę niższa, co sprawia, że za stronę wydruku zapłacisz 6,22 groszy zamiast 13,01 groszy. Przykładowo wydajność żółtego oryginalnego tonera i zamiennika to 2500 stron, ale koszt zamiennika ponownie maleje o około połowę.

Sprawdź również artykuł: Drukarka z tanimi tuszami