Wśród popularnych urządzeń wielofunkcyjnych znajduje się HP DeskJet 2620. Pełni funkcję drukarki, ale również skanera i kserokopiarki. Niewielkie rozmiary sprawiają, że sprawdza się w domu i małym biurze. Zapewnia wysoką jakość wydruków. Jaki tusz jest potrzebny, aby drukarka działała niezawodnie?

Tusz do drukarki HP DeskJet 2620

HP DeskJet 2620 jest kolorową drukarką atramentową, do której potrzebne są czarny i kolorowy tusz HP 304. Czarny tusz do drukarki HP DeskJet 2620 dokładnie jest oznaczony jako HP 304 N9K06AE, natomiast kolorowy jako HP 304 N9K05AE. Oba są dostępne w wariancie standardowym oraz zwiększonej pojemności XL. Oryginalny tusz do drukarki HP 304 stanowią gwarancję niezawodności i długotrwałego użytkowania urządzenia.

Wydajność tuszu do drukarki HP 304

Oryginalny HP 304 tusz w kolorze czarnym ma pojemność 4 ml i umożliwia wydruk 120 stron. Natomiast kolorowy charakteryzuje się pojemnością 2 ml i pozwala na wydrukowanie 100 stron. Jeżeli wolisz HP DeskJet 2620 tusze o większej pojemności, ponieważ dużo drukujesz albo nie lubisz robić często zakupów, możesz zdecydować się na wkład XL. Do drukarki HP 2620 tusz czarny w wersji XL ma pojemność 5,5 ml, co umożliwia wydruk 300 stron. Z kolei pojemność kolorowego tuszu XL wynosi 7 ml i również pozwala na wydrukowanie 300 stron. Oznacza to, że zakup wkładów o większej pojemności sprzyja oszczędności. Kupując standardowy czarny tusz do drukarki HP 2620, zapłacisz 45 groszy za stronę wydruku, ale tusz w wersji XL zapewnia obniżenie ceny za stronę do 39 groszy. Jeżeli chodzi o kolorowy tusz do HP DeskJet 2620, korzystanie ze standardowego wkładu generuje koszt 60 groszy za stronę, ale tusz XL obniża ją do 40 groszy.

Tusz do drukarki HP 2620 – oryginał czy zamiennik

Oryginalny tusz do drukarki HP DeskJet 2620 jest w pełni kompatybilny z urządzeniem. Gwarantują wyrazisty, doskonały wydruk, ponieważ są dostarczane przez producenta drukarki. Warto jednak przyjrzeć się zamiennikom, ponieważ renomowani producenci zapewniają jakość nieustępującą oryginałom. Za to skutecznie obniżają koszty eksploatacji. Przykładowe porównanie:

  • - oryginalny czarny tusz do drukarki 304 XL (5,5 ml, 300 stron) – 39 groszy za stronę;
  • - czarny zamiennik XL (20 ml, 1090 stron) – 7 groszy za stronę;
  • - oryginalny kolorowy tusz HP 304 (7 ml, 300 stron) – 40 groszy za stronę;
  • - kolorowy zamiennik XL (18 ml, 770 stron) – 10 groszy za stronę.

Sprawdzone zamienniki nie powodują problemów z drukarką, a wydruk trudno odróżnić od oryginału.

Sprawdź również artykuł: drukarka z tanimi tuszami

Podsumowanie

Niektóre osoby chętniej wybierają oryginalne tusze do drukarki HP DeskJet 2620, ponieważ ich jakość jest niepodważalna. W rzeczywistości różnice pomiędzy oryginałami i dobrymi zamiennikami są znikome. Wybór zamienników zaleca się w przypadku systematycznego drukowania dużej ilości dokumentów. To niewątpliwa oszczędność pieniędzy. Jeżeli drukujesz rzadziej i zależy Ci na wysokiej jakości wydrukach rysunków lub zdjęć, polecanym rozwiązaniem pozostaje oryginalny tusz. Przy wyborze bierz pod uwagę przeliczenie kosztów na jedną stronę, ilość planowanych wydruków i ich rodzaj.